Jak diabeł stara się zdobyć autorytet?

jak diabeł próbuje zdobyć autorytet

Bóg posiada autorytet z tytułu bycia Stwórcą naszym i wszystkiego co nas otacza. Szatan próbuje Go w przewrotny sposób naśladować. Robi to na różne sposoby i na wielu frontach. Spróbujmy zatem zobaczyć jakimi metodami diabeł stara się zdobyć autorytet.

Słudzy

Autorytet posiadany przez osobę to przyznawanie przez otoczenie wielkiego uznania tej osobie. Innymi słowy kogoś kto wyróżnia się spośród reszty, uważamy za posiadającego autorytet. Ktoś kto ma taki posłuch staje się źródłem zasad i punktem odniesienia.

Jedynymi osobami, które są w stanie wprost uznać autorytet diabła są sataniści. Nie mam tu na myśli poubieranych w skóry agnostyków i ateistów słuchających metalu. Chodzi o prawdziwych satanistów z krwi i kości, często w białych kołnierzykach.

Są to ludzie, którzy świadomie i dobrowolnie uznają diabła za swojego pana i pracują na jego korzyść. Wydaje się, że przenikają oni wszelkie dziedziny życia: kulturę, naukę, politykę, finanse i religie. Nie jest to teoria spiskowa. Ludzie głęboko wierzący też pełnią bardzo ważne funkcje społeczne. Dziwne byłoby, gdyby było inaczej.

Znacznie ciekawsze od tego kim dokładnie są i co robią sataniści, jest to co ich motywuje. Możemy zadać pytanie, cóż takiego wydarzyło się w ich życiu, że postanowili iść na zatracenie?

Satanizm ma u podstaw zawsze nienawiść żywioną do Boga. Wbrew pozorom nie jest to nawet nic nadzwyczajnego. Niektóre osoby po bardzo trudnych przeżyciach też czasami wykrzykują Bogu, że go nienawidzą. Różnica polega na tym, że trudne emocje słabną i z czasem wraca świadomość tego, że Stworzyciel nadal jest kochającym Ojcem. Dlatego człowiek zagubiony powraca a satanista wybiera trwanie w opozycji.

Diabeł stara się zdobyć autorytet u swoich sług, przez utrwalenie w nich wykrzywionego obrazu Boga. Wmawia im również brak nadziei na nawrócenie i odpokutowanie. Buduje w nich poczucie siły, które jest tylko nienasyconym grzechem pychy.

Społeczeństwo

O tym, jak diabeł stara się zdobyć autorytet posługując się społeczeństwem, przeczytasz więcej tutaj:

https://www.ksiadztobiasz.pl/jak-diabel-posluguje-sie-spoleczenstwem/

Ważne jest to, że diabeł stara się zdobyć autorytet w społeczeństwie na dwóch poziomach. Z jednej strony z pomocą swoich sług próbuje kreować społeczeństwo nastawione przeciwko Bogu. Z drugiej strony osłabieni ludzie, nieświadomie budują struktury sprzyjające grzechowi.

Świadome kreowanie środowiska poddanego diabłu ma miejsce wszędzie tam, gdzie silne wpływy posiadają sataniści. Jak pisałem wyżej, najczęściej podaje się show business, zwykły biznes i ogólnie miejsca gdzie też są pieniądze. Pewnie tak po części jest, ale przyprawianie rogów wszystkim bogatym ludziom tylko dlatego, że są zaradni, szczerze odradzam.

Wydaje się, że łatwo wyśledzić posunięcia światowej finansejry wspierającej przeprowadzanie aborcji w krajach trzeciego świata. Trudniej zauważyć jednak działania ludzi, którzy nie do końca są świadomi tego co robią. Tu natomiast najgroźniejsze wydają się inicjatywy zmierzające do zmiany sposobu myślenia. Zawsze mają one podwaliny a także najgorętszych orędowników na uniwersytetach. Co ciekawe zwłaszcza wśród filozofów, na których mało kto zwraca uwagę. Niczym pionki na szachownicy: ruszają pierwsi a od ich ruchu w dużej mierze zależy jak rozwinie się dalej sytuacja.

Głupota

Na koniec trzeba zaznaczyć, że sama działalność świadomych sług szatana, ani wpływ społeczeństwa nic nie zmieni. To my sami poddajemy się im, przyznając im autorytet. Rzecz w tym, aby nie zawierzać od razu wszystkiemu co wydaje się atrakcyjne i postępowe. Święty Paweł mówił o tym wprost w Liście do Tymoteusza:

W czasach ostatnich niektórzy odpadną od wiary, skłaniając się ku duchom zwodniczym i ku naukom demonów. Stanie się to przez takich, którzy obłudnie kłamią, mają własne sumienie napiętnowane.

List św. Pawła do Tymoteusza 4, 1 – 2.

Dlatego też jeżeli chcesz wiedzieć więcej o tym jak obronić się przed podstępami diabła, możesz przeczytać o tym w jednym z moich poprzednich wpisów:

https://www.ksiadztobiasz.pl/jak-walczyc-z-pokusa/

Jeżeli Ci się podobało, proszę udostępnij dalej

Author: Tobiasz Stasiński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.